Havadan Görünüm

Alteras, İstanbul Anadolu Yakası’nın yükselen değeri Sancaktepe’de hayata geçirilmiş, özellikle çocuklu aileler için pek çok avantaj sağlayan, aile dostu bir proje. %75 peyzaj alanı, 1.000 m² açık – 2.000 m² kapalı sosyal alanın olması; çocuk oyun alanlarının, yüzme havuzunun, futbol ve basketbol sahalarının, spor salonunun, hamam ve saunanın bulunması ve elbette 7/24 çalışan bir güvenlik sisteminin olması Alteras’ın öne çıkan imkânları arasında. Ancak, sakinlerine iş veya okul sonrası kendilerine ayırdıkları zaman için sınırsız konfor ve imkân sağlayan bu yaşam alanı ile ilgili akla en çok gelen sorulardan biri de ulaşımda ne gibi avantajları olduğu. İşte biz de bu yazımızda bu sorunun yanıtını vermek istedik.

Sancaktepe Metrosuna Yürüme Mesafesinde

İstanbul’un eski bir yerleşim yeri olan Sancaktepe’den birçok yere toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanıyor. Bununla birlikte Alteras, çok yakında hizmete geçecek olan Sancaktepe Metrosuna (Çekmeköy–Sancaktepe–Sultanbeyli Metro Hattı için Ekim 2019’da yapılan anlaşma ile Deutsche Bank’tan kredi sağlandı.Hattın 2022 yılının son çeyreğinde hizmete açılması planlanıyor.) yürüme mesafesinde(1,5 km) bulunuyor. Metronun bu kadar yakın olması, özellikle trafiğin yoğun olduğu mesai / okul başlangıç ve bitiş saatlerinin öncesinde ve sonrasında trafikte geçen zamanı azaltacak, hayatı da oldukça kolaylaştıracak.

Sabiha Gökçen Havaalanı’na Yakın

Eğer sık sık seyahat ediyorsanız evinizle havaalanı arasındaki mesafenin kısa olması da sizin için önemlidir. Sabiha Gökçen Havaalanı’na Alteras’tan arabayla 25 – 30 dakikada ulaşabiliyor olması önemli bir avantaj.

Bağlantı Yollarına Yakın

Alteras; 3. Çevre Yolu, Şile otoyolu, Tem otoyolu bağlantı noktası ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne de yakın olmasıyla hayatı kolaylaştırıyor. Anadolu Yakası’nda merkezi bir konumda yer alan Sancaktepe; Sultanbeyli, Çekmeköy, Ümraniye ve Ataşehir’e komşu konumda olup, yeni yapılan yatırımlarla birlikte Anadolu Yakası’nın tüm güzergâhlarının kesişim noktasında bulunmaktadır.

Alteras sakinleri merkezi konumdaki yaşam alanlarından pek çok yere toplu taşıma ile rahatça ulaşabildikleri gibi, Alteras’ın merkezi konumu ve bağlantı yollarına yakınlığı sayesinde özel araçla da Anadolu Yakası’nın birçok yerine hızlıca gidebiliyorlar. Böylece trafikte harcayacakları zaman da kendilerine ve sevdiklerine kalıyor. Başka bir deyişle Alteras sakinleri için zaman daha yavaş akıyor. Eğer siz de bu ulaşımı kolay, aile dostu yaşam alanının ayrıcalıklarından yararlanma isterseniz bulunan satılık ya da kiralık daireler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.