Çocuk Oyun Alanları

Alteras çocuklu ailelere mutluluk ve huzur dolu bir yaşam vaat ediyor. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde çocuk sahibi olan aileler için nerede yaşayacağına karar vermek daha zordur. Çocuk sahibi olmak beraberinde birçok sorumluluk ve endişeyi de getirir. Çocukların hangi okula nasıl gideceği, okul dışında kalan zamanlarını nasıl değerlendireceği, nasıl sosyalleşeceği, nerede oynayacağı ve bunları yaparken güvende olması ebeveynler için çok önemlidir. İşte Alteras, çocuklu ailelerin yaşadıkları zorlukların bilinciyle, çocuklarımızın mutlu, güvenli, bedenen ve ruhen sağlıklı yaşaması amaçlanarak hayata geçirildi.

Hem Açık Hem Kapalı Çocuk Oyun Alanları

Alteras’ta bulunan 1.000 m²’lik açık alan içerisinde çocuk parkları, havuz, bisiklet yolu, futbol ve basketbol sahaları bulunuyor. Ayrıca havaların serin ya da yağışlı olduğu dönemler göz önünde bulundurulduğu için kapalı alan içerisinde de çocuk oyun alanı, top havuzu, dev satranç, langırt gibi çocukların arkadaşlarıyla neşeyle vakit geçirebileceği, sosyalleşebileceği imkânlar mevcut. Üstelik çevredeki benzer yaşam alanlarıyla karşılaştırıldığında, daire sayısı az, sosyal alanı çok olan Alteras’ta çocuklar sıra beklemek durumunda olmadan rahat rahat bu imkânlardan yararlanabiliyorlar.

Okullar Çok Yakın

Elbette çocuklu aileler için en önemli olan konulardan biri de çocuklarının iyi bir eğitim alabilmesi ve okul – ev arası ulaşımın kolay olması. Amerikan Kültür Koleji, İngiliz Kültür Koleji, Saint Joseph Lisesi, Özel Küçük Prens Okulları, Doğa Koleji, Birim Koleji, Okyanus Kolejleri ve Bilfen Okulları gibi seçkin ve prestijli okullara yakın olan Alteras, bu konuda da önemli bir avantaj sağlıyor. Trafikte uzun zaman geçirmek zorunda kalmayan çocuklar da derslerine ve oyuna daha fazla zaman ayırabiliyorlar.

Çekmeköy Ormanının Karşısı

Elbette aileler de çocuklar da okul ve işten kalan zamanlarının bir kısmını dışarıda geçirmek, farklı yerler görmek, farklı etkinliklere katılmak isteyecektir. Sancaktepe’de bulunan Alteras’tan Çekmeköy ormanına ulaşım çok kolay. Dilediğiniz zaman Çekmeköy ormanına yürüyüşe ya da pikniğe gidebilir, çocuklarınız doğayı keşfederken siz de yeşile ve oksijene doyabilirsiniz. Ayrıca hafta sonları yakındaki Çanakkale Panorama, Bilim Deney Merkezi, Gözlem Evi ve Planetaryum gibi sosyokültürel etkinlik merkezlerini ziyaret edebileceğiniz gibi; Sultanbeyli, Çekmeköy, Ümraniye ve Ataşehir’e komşu konumda olan Alteras’tan kolayca birçok yere ulaşım sağlayabilirsiniz.