Sancaktepe’nin yeni nesil yaşam alanları içerisinde gözde bir yeri olan Alteras; komşuluk ilişkilerini ve özlenen mahalle kültürünü günümüze taşımasıyla da dikkat çekiyor. Projenin tasarımında geniş peyzaj alanları, açık ve kapalı sosyal tesisler ön planda tutulduğu için site sakinleri boş zamanlarında evlerine kapanmak yerine ortak alanlarda vakit geçirirken; komşularıyla da sosyalleşmeye fırsat buluyor.

Havuz Başının Keyfi Bir Başka   

Havaların ısınmasıyla Alteras’ın en popüler yeri havuz başı oluyor. Çocuk havuzunun da bulunduğu alanın hemen yanında market ve hem açık hem kapalı bölümü olan cafe bulunuyor. Alteras sakinleri çocukları ve komşularıyla birlikte havuzdan ve güneşten yararlanabildiği gibi cafede vakit geçirip, yeme içme ihtiyacını karşılayabiliyor ve alışverişlerini yapıyorlar.

Çayınızı Açık mı Alırsınız Koyu mu?

Konfor ve kaliteli yaşamın ön planda tutulduğu Alteras %75 peyzaj alanına sahip. Bu alanda yeşillikler içerisinde kameriyeler, ahşap masalar ve banklar isteyenlere huzur içinde dinlenme imkânı sağlıyor. Alteras sakinleri havanın iyi olduğu günlerde bu alanlarda komşularıyla birlikte içeceklerini yudumlarken, parkta oynayan çocuklarını da seyredebiliyorlar.

Terasta Barbekü Keyfi

Hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından en sevilen alanlardan birinin de barbekü alanı olduğunu söylemek mümkün. Binaların üst kat terasında bulunan geniş barbekü alanında damaklar şenlenirken, gökyüzünün de tadı çıkarılıyor.

Minikler Hep Ön Planda

Aile dostu bir yaşamın önemsendiği Alteras’ın tasarımında minikler hep ön planda tutuldu. Yeşilden ve açık havadan bolca yararlanabilen çocuklar; yaşıtlarıyla birlikte güzel havalarda açık oyun alanlarında, serin havalarda ise kapalı oyun alanlarında arkadaşlığı ve çocukluklarını yaşıyorlar. Çocukların bisiklete olan merakını da görmezden gelemezdik. Günümüzde artık mahalle aralarında güvenle bisiklete binmeleri mümkün değil, ama Alteras’ın huzur dolu ortamında bisiklet yollarından doyasıya yararlanıyorlar.

Bol Spor, Sağlıklı Yaşam    

Elbette Alteras’ta spor alanlarını da ihmal etmedik. Hava şartları ne olursa olsun kapalı spor salonunda yapacağınız egzersizlerle formunuzu koruyabilirsiniz. Açık alanda ise yürüyüş parkuru olmasının yanı sıra futbol ve basketbol sahalarında tatlı bir rekabet komşuları bir araya getiriyor.

Eğer siz de geçmişin huzurlu ve güvenli mahalle kültürünü özlüyorsanız, tanışmak ve Alteras’taki yaşamı yakından görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.