Hadi açık konuşalım; işimizi, kariyerimizi ne kadar seversek sevelim birçoğumuz Pazar gününü iple çekeriz. Bazen haftanın ortasında başlarız Pazar günü ailemizle, sevdiklerimizle yapacaklarımızı planlamaya. Diğer taraftan, yoğun çalışıyor ve İstanbul gibi kalabalık, trafiğin yoğun olduğu bir şehirde yaşıyorsanız, bazen evden dışarı çıkmak bile zor gelebilir. İşte Alteras’ta yaşıyorsanız evden dışarı çıksanız bile Alteras’tan çıkmadan yapabileceğiniz ve Pazar keyfini tam anlamıyla yaşamanızı sağlayacak birçok aktivite bulunuyor. Biz bu konuyu bir de komşumuz Engin Bey’le konuştuk ve kendisinin eşi ve çocuklarıyla birlikte geçirdiği Pazarlar hakkında anlattıklarını sizinle de paylaşmak istedik.

Pazar Günlerini Kendime ve Çocuklara Ayırıyorum

Engin Bey özel bir şirkette pazarlama – satış müdürü olarak çalışıyor, eşi Semra Hanım ise Alteras’ın yakınındaki özel okullardan birinde matematik öğretmeni. Alteras’ta yaşamayı tercih etmelerinde en önemli etken Semra Hanım’ın çalıştığı, çocukları Duru ile Tuna’nın da okuduğu kolejin yakınlığı olmuş. Engin Bey sözlerine, okul yakın olduğu için çocukların yolda fazla vakit kaybetmeden eve dönebildiklerini, kalan vakitlerini de Alteras’ın sosyal imkânlarından yararlanarak aktif ve verimli geçirebildiklerini söyleyerek devam ediyor. Ben de eşim de yoğun çalışıyoruz; Semra Cumartesi günlerini de çocuklara ayırabiliyor ama benim sadece Pazar’ım var. Pazar günleri de dolu dolu yaşamaya, hem dinlenmeye hem de ailemle vakit geçirmeye çalışıyorum. Her ne kadar gönlümden çocukları alıp farklı yerlere götürmek geçse de, İstanbul’un hafta sonu trafiğinde çok verimli olmayabiliyor. Onun yerine mümkün olduğunca eve yakın çevrede vakit geçirip, zamanı verimli kullanmayı tercih ediyoruz.

Güne Genellikle Yüzme Ardından Mükellef Bir Kahvaltı ile Başlıyorum

Çocuklar Pazar günleri tembellik etmeyi, geç kalkmayı seviyor. Ama ben iş hayatının verdiği alışkanlıkla erken kalkıyorum. Hafa içi her zaman spora fırsat bulamadığım için kalkar kalkmaz havuza yüzmeye gidiyorum. Sabahın erken saatlerinde Alteras daha da huzurlu oluyor. Ardından 10 dakika kadar saunaya giriyorum, havuz üstüne sauna koşturmaktan ve stresten yorulmuş ve gerilmiş olan tüm kaslarımı gevşetiyor. Eve döndüğümde çocuklar uyanmış oluyor, terasta bahçe ve havuz manzarasına karşı mükellef bir kahvaltı yapıyoruz, Pazar kahvaltıları çocuklarla bol bol sohbet ederek oldukça keyifli geçiyor. Kahvaltı sonrası eğer dışarıda bir planımız yoksa şu aralar hava sıcak seyrettiği için genellikle evde dinleniyoruz. Kitap okumayı ya da televizyon izlemeyi tercih ediyoruz. Tabii en fazla birkaç saat içinde çocuklar sıkılıyor. Neyse ki Alteras’ın kapalı çocuk oyun alanları var, sıkıldıklarında onları oyuna yolluyoruz. Bazen kendimiz de sosyal tesislerin kapalı bölümüne iniyoruz, komşularımız da bu bölümü sık sık kullandığı için birlikte keyifli vakit geçirebiliyoruz. Güneş etkisini yitirdiğinde ise açık olan bölüme geçiyoruz.

Akşam Çocuklar Hareket İstiyor

Akşam saatleri bu mevsimde çocukların en sevdiği saatler oluyor. Mutlaka bir şeyler yapmak istiyorlar. Bazen ailece basketbol oynuyoruz, çok eğleniyorlar. Bazen de arkadaşlarıyla oynuyor ya da bisiklete biniyorlar. Bazen ben de birkaç arkadaşımla basket ya da futbol maçı yapıyorum. Eğer maç yapmazsam bu saatlerde ya kameriyelerde ya kafede oturuyoruz. Böylece hem çocuklara göz kulak olabiliyoruz, hem de açık hava ve sohbet bize de iyi geliyor.

Günün En Sevdiğim Saati Akşam Yemeği Saati

Alteras’ta her iki bloğun da üst kattaki terasları barbekü alanı olarak düzenlenmiş. O yüzden yazın Pazar akşamları en sevdiğimiz zaman oluyor. Çocuklarla yıldızların altında barbekü partisi hepimize iyi geliyor.

Engin Bey ailesiyle Alteras’ta geçirdiği bir Pazar gününü böyle özetliyor. Alteras’ta yaşam ve Alteras’ın sunduğu konfor hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.