Alteras’ta yaşam; huzur, konfor ve güven ortamında devam ederken, yeni satılan ya da kiraya verilen dairelerin artmasıyla birlikte gün geçtikçe daha da hareketli hâle geliyor. Alteras sakinlerine her geçen gün yenileri eklenirken, biz de buradaki keyifli ortam hakkında sizlere daha fazla bilgi vermek istedik ve Alteras’a yeni taşınan Ergün ailesi ile bir röportaj yaptık. Öncelikle bizi kırmadıkları için kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz… Özel Küçük Prens İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Zarife Hanım, mali müşavir/denetçi eşi Yasin Bey ve küçük sevimli kızları Sedef ile yaptığımız röportajdan notlarımızı da devam eden satırlarda sizlerle paylaşıyoruz.

Terası Çok Seviyorlar

Ergün çiftine ilk olarak evlerinden memnun olup – olmadıklarını ve dairelerinin en çok hangi özelliklerini sevdiklerini sorduk. Her ikisinin de ilk cevabı “dairenin genişliği ve ferahlığı” oldu, dairelerinde bulunan 5 m² hacminde yüklüğün çok işlevsel olduğunu da söylediler. Ayrıca Zarife Hanım evin en sevdiği bölümünün teras olduğunu vurguladı. Küçük ayrıntılar gibi görünse de; terasta musluk olmasının bu alanın temizliği için kolaylık sağlamasından, prizinse telefon şarj etmeye imkân vermesinden memnuniyetini dile getirdi. Diğer yandan Yasin Bey Alteras’ta havanın şehrin geneline göre çok daha temiz olduğunu, internetin yeterince hızlı olduğunu ve Alteras’ta uydu kullanma imkânı olduğu için masraflarının azaldığını belirtti.

Ağustos Sıcağında Havuzda Serinlemişler

Bir diğer sorumuz da Alteras’ın sosyal imkânlarından ne kadar yararlanabildikleriyle ilgiliydi. Ergün çifti henüz yeni taşındıkları için spor tesisleri, hamam, sauna gibi diğer imkânları kullanmaya fırsat bulamasalar da, kızlarıyla birlikte Ağustos sıcağında havuzda serinlemekten memnun olmuşlar.

Sedef En Çok Çocuk Parkını ve Havuzu Seviyor

Alteras’ta bizim için çocukların konforunun ve mutluluğunun özel bir önemi vardır. Dolayısıyla en çok merak ettiğimiz konulardan biri de kızları Sedef’in buradaki yaşam hakkında ne hissettiği oldu. Böylece Sedef’in en çok havuzu, çocuk oyun alanında vakit geçirmeyi ve bisiklet yollarında doya doya bisiklete binmeyi sevdiğini de öğrenmiş olduk.

Alteras’taki Yaşamı Tanıdıklarına Tavsiye Edecek Kadar Seviyorlar…

Ergün ailesine sorduğumuz son soruysa Alteras’ı tanıdıklarına tavsiye edip etmeyecekleri oldu. Daha önce Sancaktepe’ye hiç yolu düşmeyen Yasin Bey; bu bölgeyi bilmedikleri için taşınma konusunda tereddüt ettiklerini söylese de, burada yaşamaya başladıktan sonra Alteras’a taşınmayı pek çok kişiye tavsiye etmiş. Başlangıçta Zarife Hanım’ın yeni işinin Sancaktepe’de olması bu bölgede ev aramalarına sebep olmuş ve bölgede bulunan tüm benzer yaşam alanlarını ziyaret etmişler. Sonuçta Alteras’ta gördükleri sıcak ve samimi ortam tercihlerinde belirleyici olmuş ve şu anki hayatlarından oldukça memnunlar.

Eğer Alteras’taki hayatın konfor ve huzurunu yakından görmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.