İstanbul Anadolu Yakası’nda merkezi bir konumda bulunan Sancaktepe, birçok yere kolay ulaşım imkânı sağlaması ve son yıllarda hayata geçirilen önemli projeler sebebiyle her geçen gün değer kazanıyor. Çalışan bireylerin ve ailelerin yaşamak için tercih ettiği ilçe geleceğe dönük yatırım yapmak isteyenlerin de yoğun ilgi gösterdiği bir yer. İşte, ilçenin sakinlerine ve yatırımcılara sağladığı avantajlar…

Ulaşımın Rahatlığı Hayatı Kolaylaştırıyor…

Sancaktepe’nin sağladığı en önemli avantajlardan biri kesinlikle ulaşım kolaylığı. Sultanbeyli, Çekmeköy, Ümraniye ve Ataşehir’e komşu olan ilçe yeni yapılan yatırımlarla birlikte Anadolu yakasının tüm güzergâhlarının kesişim noktasında yer alıyor. Tem otoyolu, 3. Çevreyolu ve Şile otoyoluna yakın olan ilçeden, Sabiha Gökçen havaalanına da kısa sürede ulaşılabiliyor. Toplu taşıma ağının zengin olduğu ilçeden, çok yakında açılacak olan Sancaktepe Metrosuyla trafiğe takılmadan istenilen yere daha da hızlı ulaşmak mümkün olacak.

Gözde Eğitim Kurumlarına Yakın

Elbette çocuklu aileler için, yaşam alanını seçerken en önemli kıstaslardan biri; ev ile çocukların okulu arasındaki mesafe. Amerikan Kültür Koleji, İngiliz Kültür Koleji, Saint Joseph Lisesi, Özel Küçük Prens Okulları, Doğa Koleji, Birim Koleji, Okyanus Kolejleri, Bilfen Okulları ve Özyeğin Üniversitesi gibi birçok prestijli eğitim kurumunun bulunduğu Sancaktepe bu yönüyle de tercih edilen bir lokasyon.

Her Şeyin Başı Sağlık

Yeni açılan Sancaktepe Feriha Öz Acil Durum (pandemi) Hastanesi 1,8km (4dk) uzaklıktadır.

En Yeşil İlçe

Şehrin genelindeki yoğun betonlaşma ve yeşil alanların azlığına karşın ilçede yer alan Aydos, Alemdağ ve Taşlıtepe ormanları hem bedene hem ruha iyi gelmekte; bölgeyi ömür boyu yaşanabilir bir semt hâline getirmektedir.

Kültürel Olarak da Gelişiyor…

Yapılan yatırımlar Sancaktepe’nin kültürel olarak da gelişmesini sağlıyor. Çanakkale Panorama, Bilim Deney Merkezi, Gözlem Evi ve Planetaryum bölgeye kazandırılan sosyokültürel tesislerden bazıları…

Yeni Nesil, Konforlu Konutlar

Bölgede konfor ve yaşam kalitesinin ön planda tutulduğu; site içerisinde, güvenliği olan, yeşil alanların ve sosyal tesislerinin geniş yer kapladığı, aile ve çevre dostu yeni nesil konutlar da dikkat çekiyor. Alemdar Yapı tarafından ilçeye kazandırılan Alteras da sakinlerine lüks, konforlu aynı zamanda da ulaşılabilir bir hayat sunuyor. Sağlanan ödeme kolaylıklarıyla da dikkat çeken Alteras hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.