[color style=”style-1″ custom=””]Alteras’a Ulaşım[/color]

Alteras’ın ayrıcalıkları dışında bölgenin de ulaşım kolaylığı ile sizi şehrin merkezinde hissetmenizi sağlıyor.Anadolu yakasının merkezinde yer alan Sancaktepe; Sultanbeyli, Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir’e komşu konumda olup en yeşil alana sahip ilçe konumunda bulunmaktadır. Yeni yapılan yatırımlarla birlikte Anadolu yakasının tüm güzergahlarının kesişim noktasında yer alır.

Tem otoyolu yakınlığıyla birlikte, 3. Çevreyolu, Şile otoyolu ve Sabiha gökçen havalimanına kısa sürede ulaşma imkanı sizleri istediğiniz yere kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor. Bununla birlikte yeni açılacak olan Üsküdar- Çekmeköy- Sancaktepe Metro istasyonu ile trafik yoğunluğu yaşamadan istediğiniz yere ulaşmanızı sağlayacak değerli bir alternatife sahip olacaksınız.

alteras_qrcode

[fruitful_sep]

[color style=”style-1″ custom=””]Neden Cazibe Merkezi[/color]
2019 yılında hizmete girecek olan Sancaktepe Metrosu, Üsküdar, Çekmeköy, Sancaktepe arasında kesintisiz ulaşım sağlayacak. Alteras projesine yürüme mesafesindedir. (1,5km)

Bölgenin istihdam ve kalkınmasında önemli rol alacak olan “Şehir Hastanesi Projesi’nin” 2020 yılına kadar tamamlanması öngörülüyor. Yatırım ve cazibe merkezine dönüşecek olan bölgede 15 bin sağlık personeliyle birlikte 14 ihtisas hastanesi ve sağlık otelinin bulunacağı planlanmaktadır.

Kültür açısından da her geçen gün yeni tesisler kazandırılmaya devam eden Sancaktepe’de Çanakkale Panorama, Bilim deney Merkezi, Gözlem evi  ve Planetaryum ve daha birçok sosyokültürel etkinlik merkezi bulunmaktadır.

Eğitim alanında çocuklarınıza geniş bir yelpaze sunan bölgede, seçkin ve prestijli eğitim kurumları yer almaktadır. Bilinen en yakın başlıca eğitim kuruluşları Amerikan kültür koleji, İngiliz kültür koleji, Saint Josep Lisesi, Özel Küçük Prens Okulları, Özyeğin Üniversitesi, Doğa koleji, Birim Koleji, Okyanus Kolejleri ve Bilfen Okulları’dır.

Şehrin genelinde yaşanan yeşilden uzak, yoğun betonarme yapı olumsuzluklarına karşın bölgede yer alan Aydos, Alemdağ ve Taşlıtepe ormanları temiz hava ihtiyacını karşılaması ile ömür boyu yaşanabilir bir semt haline getirmektedir.